Letní hornové kurzy

2.–8. srpna 2020, Klášter Broumov

6. ročník mezinárodních Letních hornových kurzů 

Lektoři 2020:

Zuzana Rzounková (CZ / SK) - umělecký garant a zakladatelka kurzů, sólohornistka Symfonického orchestru hlavního města Prahy, pedagog JAMU v Brně
Raimund Zell​ (DE) - profesor lesního rohu na Univerzitě Antona Brucknera v Linzi 
Dariusz Mikulski (PL) - světově uznávaný hráč na lesní roh a dirigent
Prof. Jindřich Petráš (CZ) - děkan Hudební fakulty JAMU v Brně, předseda společnosti Hornforum 
Jan Vobořil (CZ) - sólohornista České filharmonie, pedagog HAMU v Praze
Martin Sokol (CZ) - první hornista Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK
Lenka Němcová (CZ) - pedagožka ZUŠ v Polici nad Metují a v Broumově

Klavírní doprovod:

Jana Goliášová - hudební fakulta JAMU v Brně
Eva Macková - hudební fakulta JAMU v Brně
Pavel Čapek - ZUŠ Police nad Metují

Za dobu svého působení si kurzy získaly své místo v letním kulturním programu kláštera a snahou organizátorů je dále rozšířit kurzy o mezinárodní účast. To se daří od druhého ročníku v osobách lektorů (Kerry Turner, člen American Horn Quartet, Saar Berger, člen Ensemble Moderne, finský hornista Esa Tapani a Ricardo Matosihnhos - portugalský hornista a skladatel), a od předminulého ročníku také studentskou účastí (v roce 2019 kurzy přivítaly účastníky z Japonska, Maďarska, Slovinska, Slovenska, Ruska, Švýcarska, Portugalska i České republiky). 

Kurzy jsou určené žákům ZUŠ, studentům konzervatoří i akademií či zájemcům z řad veřejnosti, bez omezení věku.

V průběhu kurzů nabízí organizátor účastníkům plný servis od dopravy, ubytování (ve zrekonstruovaných prostorách broumovského kláštera v mnišských celách), přes stravovací služby a volný čas trávený ve skupině s lektory – opékání buřtů, společný open air koncert, prohlídka kláštera atd. Po stavební obnově kláštera jsou k dispozici koncertní sály s různou kapacitou od třiceti posluchačů výš, po multifunkční sál Dřevník, který je umístěn v klášterní zahradě a je pro 300 posluchačů. Jednotlivé lekce i komorní hra tak probíhá v prostorách kláštera a koncertním sále Dřevník paralelně.

Koncerty účastníků se budou konat v prostorách kláštera, v Dřevníku, v kostelích v Broumově a open air - odkaz ZDE. V minulých ročnících měly velký úspěch koncerty open air v Adršpašských skalách, kde unikátním prostředím skal znělo hornové „halali“ několikrát. Velkou účast veřejnosti zaznamenaly také koncerty na Jízdárně v Hejtmánkovicích - odkaz ZDE. Finálním vyvrcholením kurzů je koncert lektorů kurzů v rámci festivalu Za poklady Broumovska.

Více informací: https://lhk.zapoklady.cz/cs/
Partneři


Všichni partneřiDalší akce na Broumovsku