O festivalu

Vítejte na Broumovsku! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V místech, kde se divokost pískovcových roklí a průsmyků potkává s kultivovanou krajinou po staletí ovlivňovanou působením benediktinských mnichů. Broumovsko vybízí k zastavení, meditaci či zamyšlení. Okolní krajina má schopnost do Vás vstoupit a umocnit prožitek špičkové interpretace hudby, umožní Vám zážitek, který jak věříme budete chtít opakovat. Nechte se unášet krásou hudby i Broumovska během deseti letních koncertů, objevte poklady krajiny i atmosféru tohoto silného místa. Přejeme Vám krásný zážitek.

Festival Za poklady Broumovska otevírá každé léto brány unikátní skupiny broumovských kostelů, které rozezní sobotními podvečerními koncerty renomovaných umělců z České republiky i ze zahraničí. Koncerty začínají vždy v 18 hodin a vstupné je dobrovolné. Výtěžek putuje na péči o architektonicky unikátní kostely, které se zrodily v autorské dílně slavných architektů Dientzenhoferů. Festival pořádá obecně prospěšná společnost Za poklady Broumovska ve spolupráci s Agenturou pro rozvoj Broumovska a Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov.

Cíle festivalu:

- popularizovat klasickou hudbu ve všech jejích podobách široké veřejnosti 
- upozornit na kritický stav kostelů a pomocí vybraného dobrovolného vstupného přispět těm, kteří usilují o jejich záchranu a opravu 
- vytvořit prostor pro mladé špičkové interprety a motivovat mladou generaci umělců

Doprovodný program:

Doprovodným programem festivalu jsou mezinárodní Letní hornové kurzy, které se letos konají ve dnech 4.–10. 8. 2019 v broumovském klášteře.
lhk.zapoklady.cz

Festival se koná pod záštitou Ministerstva kultury ČR, osobní záštitou kardinála Dominika Duky OP, arcibiskupa pražského, a trvalou záštitou Rady Královéhradeckého kraje 2018–2020.

 

Na koncertech budou pořizovány fotografie nebo videozáznamy oficiálním fotografem Festivalu. Účastník akce bere tuto skutečnost na vědomí a souhlasí s tím, aby Festival pořízené fotografie zveřejňoval na webových stránkách, v propagačních materiálech, médiích atd. V případě nesouhlasu nás kontaktujte na www.zapoklady.cz. Děkujeme.
Partneři


Všichni partneřiDalší akce na Broumovsku