Dasha a Epoque Quartet přivezli do Broumova Stinga, Cole Portera i hudbu z Titanicu

2. 5. 2019 | Ve vyprodaném sále Dřevník v broumovském klášteře ve středu 1. května vystoupila zpěvačka Dasha a smyčcové kvarteto Epoque Quartet. Festivalová ouvertura symbolicky zahájila sérii deseti koncertů, kterou v létě nabídne festival klasické hudby Za poklady Broumovska.  

Benefiční koncert, jehož výtěžek putuje na podporu 14. ročníku festivalu, zahájila multižánrová čtveřice Epoque Quartet. „Jsme moc rádi, že se po dvaceti letech naší hudební existence konečně dostáváme do Broumova,“ uvedl violoncellista Vít Petrášek, k jehož slovům se o chvíli později přidala i Dasha: „Jsem velmi ráda, že mohu být opět v Broumově, velmi jsem si užívala cestu sem. Ve vašem regionu vždy vystupuji v zajímavém složení, dnes je mi ctí, že vás provedu večerem se skvělými Epoque Quartet…“

Během více než hodinového hudebního „výletu“ zavedli interpreti posluchače na palubu Titanicu s irskou písní Gaelic Storm, do muzikálových melodií amerického skladatele Cole Portera či Leonarda Bernsteina a nechyběl ani hit anglického hudebníka Stinga Fields of Gold.

„Festivalová ouvertura je mírným vybočením z programového obsahu festivalu klasické hudby. Progresivnější dramaturgii koncertu jsme si mohli dovolit i díky místu konání, koncert se jako jediný nekonal v kostele, ale v moderním sále se špičkovou akustikou. Dasha i Epoque Quartet dokázali, i podle reakcí publika, že umí strhnout pozornost, koncert plynul ve velmi přátelské atmosféře a byl jistě milou pozvánkou na festival,“  zhodnotila večer ředitelka festivalu Tereza Kramplová.

Fotogalerii najdete ZDE

 
Partneři


Všichni partneřiDalší akce na Broumovsku