Festival Za poklady Broumovska o víkendu online i naživo

8. 7. 2020 - V sobotu 11. července od šesti hodin uvede festival Za poklady Broumovska záznam prvního letošního koncertu pro veřejnost z vižňovského kostela sv. Anny. V podání Jany Šrejmy Kačírkové, kytaristy Lukáše Sommera a M. Nostitz Quartet zazní světová premiéra Lukáše Sommera i úpravy sopránových árií v neobvyklém spojení se smyčcovým kvartetem a kytarou.  Záznam bude přenášet internetová televize Mall.tv a festival na svých sociálních sítích. Hned v neděli 12. července rozezní otovický kostel sv. Barbory živé vystoupení mezzosopranistky Ester Pavlů, barytonisty Romana Hozy a klavíristy Ahmada Hedara.

Sobota 11. 7. 2020 / 18:00, online

V sobotu 11. července v 18:00 zazní na webu internetové televize Mall.tv a na sociálních sítích festivalu (facebook a youtube) tradiční festivalová znělka, která odstartuje záznam koncertu sopranistky Jany Šrejmy Kačírkové, kytaristy Lukáše Sommera a M. Nostitz Quartet ze začátku července. V rámci série #kulturažije zazní v úpravách Lukáše Sommera hudba Wolfganga Amadea Mozarta, Josefa Myslivečka a Christopha Willibalda Glucka. Ve světové premiéře představí festival Sommerovu kompozici La pace fra la virtù e la bellezza, aneb Smír mezi ctností a krásou, podle které byl celý program také pojmenován. Koncert je možné podpořit na darovacím portálu https://www.darujme.cz/projekt/1203098.

Program koncertu:

Luigi Boccherini

Kvintet D dur G 448

2. věta Pastorale

Christoph Willibald Gluck

árie Sesta „Se mai senti spirarti sul volto“ z opery La clemenza di Tito

Wolfgang Amadeus Mozart

Il Re pastore KV 208 – předehra k opeře

árie Aminta „L‘amerò, sarò costante“

Josef Mysliveček

Smyčcový kvartet C dur

1. Allegro moderato, 2. Andante, 3. Presto

árie Argénis „Che non mi disseun di`“z opery Olimpiade

Lukáš Sommer

Suita ve starém stylu pro sólovou kytaru

1. Overture, 2.Trio, 3. Fuga, 4. Pavana, 5. Ballata

La pace fra la virtù e la bellezza (Smír mezi ctností a krásou) - světová premiéra

Wolfgang Amadeus Mozart

Smyčcový kvartet F dur

1. věta Allegro moderato

árie Vitellie „Non più di fiori“z opery La clemenza di Tito


Neděle 12. 7. 2020 / 18:00, Otovice

Hosty dalšího živého koncertu festivalu Za poklady Broumovska budou mezzosopranistka Ester Pavlů, barytonista Roman Hoza a klavírista Ahmad Hedar. Koncert se koná v mimořádném nedělním termínu 12. července od 18 hodin v otovickém kostele sv. Barbory. Opět se bude vysílat také ze záznamu, a to následující sobotu 18. 7. na internetové televizi Mall.tv a sociálních sítích festivalu. Koncert bude zaznamenávat také Český rozhlas Vltava.

 

„Podpora mladé generace a představování interpretů, kteří v regionu neúčinkovali, je jedním z cílů festivalu. Letos se nám ho podařilo splnit angažováním dvou mladých pěvkyň, sopranistky Jany Šrejmy Kačírkové a mezzosopranistky Ester Pavlů a barytonisty Romana Hozy. Špičkové spojení mladých pěveckých hvězd navazuje na velmi úspěšné koncerty Evy Urbanové nebo Štefana Margity v minulých ročnících,“ říká Tereza Kramplová, ředitelka festivalu. Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům.


Program koncertu:

Johann Sebastian Bach: Magnificat – Quia fecit mihi magna  

Antonín Dvořák: Biblické písně  

Hector Berlioz: Les nuits d´été  

Antonín Dvořák: O Sanctissima  
Partneři


Všichni partneřiDalší akce na Broumovsku