Poslední letošní online koncert festivalu Za poklady Broumovska představí rakouský Aureum Saxophon Quartett

23. 7. 2020 - Festival Za poklady Broumovska se pomalu blíží k polovině svého letošního programu. V sobotu 25. července představí během posledního online koncertu špičkový rakouský soubor Aureum Saxophon Quartett. Od příštího týdne se pak festival naplno vrací k tradičnímu, živému formátu koncertů.

Saxofonová čtveřice Aureum Saxophon Quartett z Rakouska vystupuje takřka po celém světě. Na festivalu Za poklady Broumovska mělo seskupení vystoupit původně v české premiéře v kostele sv. Markéty v Šonově, z důvodu současné situace však jejich koncert zazní netradičně v „online premiéře virtuální“. Záznam jejich vystoupení bude možné sledovat v sobotu 25. 7. od 18 hodin na sociálních sítích festivalu (facebook nebo youtube) a také na webu internetové televize Mall.tv v rámci série #kulturažije.

Program koncertu:

Johann Sebastian Bach: Italský koncert BWV 971  

Edvard Grieg: Aus Holbergs Zeit / Z časů holbergových  

Johann Sebastian Bach:  Bist du bei mir, geh ich mit Freuden, BWV 508  

Tradicionál: Meraner Jodler, Steirer, Ischler Schleuniger  

Modest Petrovič Musorgskij: Obrázky z výstavy, výběr 

Wolfgang Amadeus Mozart: Adagio a fuga KV 546 

Ludwig van Beethoven: Klavírní sonáta č. 8 c moll „Patetická“, úprava pro kvartet, 3. věta Rondo 

Od příštího týdne se pak festival naplno vrací k tradičnímu formátu živých koncertů, a to hned dvěma vystoupeními – čtvrteční Cimbálovou muzikou Milana Broučka 30. 7. od půl osmé na kopečku v Hejtmánkovicích a sobotním koncertem 1. 8.  v Bezděkově nad Metují, kde vystoupí hobojista Martin Daněk, cembalistka Monika Knoblochová a francouzská hráčka na violu da gamba a violoncello Mélusine de Pas.

Koncerty je možné podpořit na webu https://www.darujme.cz/projekt/1203098. Bližší informace naleznou zájemci na webu www.zapoklady.cz nebo na facebookovém profilu festivalu.
Partneři


Všichni partneřiDalší akce na Broumovsku